4 kriterijai, svarbūs kalbant apie stogo dangos kokybę

  4 kriterijai, svarbūs kalbant apie stogo dangos kokybę

  danga stogams

  Tikriausiai nereikia aiškinti, jog visi darbai statybų bei remonto srityje turi būti atliekami numatyta eilės tvarka. Logiška, jog pirmiausiai išsirenkamas stogas ir tik vėliau galvojama apie fasado spalvą bei vidaus įrengimą. Kokybiška danga stogams neabejotinai yra kiekvieno namo savininko prioritetas, tačiau pats žodis „kokybė“ yra suprantamas labai nevienareikšmiškai.

  Kokybiška bus tai, kas išpildys individualius pageidavimus stogo dangos atžvilgiu. Svarbu atkreipti dėmesį į kriterijus, susijusius su šio pastato elemento konstrukcija ir išsirinkti, kas aktualiau jūsų atveju.

  Stogo dangos montavimo ypatybės. Nebūtina būti profesionaliu statybininku, jog statybų ar remonto darbus būtų bandoma atlikti savarankiškai. Stogas – didelis projektas, tačiau puikiai įveikiamas net ir neturint specifinių žinių bei specializuotų įrankių. Savarankiškam montavimui rekomenduojami metaliniai stogai ar banguoti lakštai, bituminė danga, tuo tarpu čerpės reikalauja didesnio įgudimo.

  Ekologijos idėjos. Jei jūs reguliariai sportuojate bei valgote sveiką maistą, dar negalite drąsiai sakyti, jog esate „žalias“ bei draugiškas aplinkai. Galbūt net nesusimąstėte, jog namo stogo danga, išskirdama į aplinką kenksmingas medžiagas, kenkia ne tik jūsų bei aplinkinių sveikatai, bet ir prisideda prie visuotinės taršos didinimo. Čerpės bei banguoti lakštai priskiriami prie draugiškiausių aplinkai stogų dangų, tuo tarpu bituminė danga kritikuojama dėl didelio kenksmingų medžiagų, išskiriamų į aplinką, kiekio.

  Kainos klausimas. Faktas, jog statybos ar remontas kainuoja daug, tačiau galutinė iš pažiūros panašių projektų kaina gali nemenkai skirtis. Tai priklauso ne tik nuo sprendimo, bus samdomi specialistai ar viskas atliekama savarankiškai, tačiau ir nuo pasirinktų žaliavų kainos. Niekas nedrįsta ginčytis, jog čerpės – itin kokybiška danga stogams, tačiau pastarosios kaina „įkandama“ ne kiekvienam. Tuo tarpu  bituminė stogo danga vilioja patrauklia kaina, tačiau svarbu paminėti, jog pastarąją šiek tiek „išpučia“ pagalbinės medžiagos, reikalingos montavimo metu.

  Ilgaamžiškumas. Jei tikimasi, jog tapetai tarnaus bent kelis metus, tai, natūralu, lūkesčiai stogo dangos ilgaamžiškumo atžvilgiu dar didesni. Ilgiausiai, net 70 metų, tarnauti gali čerpės, tuo tarpu metalo stogams suteikiama iki 50-ties metų garantija. Aišku, realus eksploatacijos laikas priklauso nuo kokybiško produkto įsigijimo (metalas metalui nelygu) bei tinkamo montavimo darbų atlikimo.

  Plati stogo dangos įvairovė leidžia išsirinkti variantą, išpildantį skirtingus poreikius pastarojo kokybės atžvilgiu.

  4 kriterijai, svarbūs kalbant apie stogo dangos kokybę Tikriausiai nereikia aiškinti, jog visi darbai statybų bei remonto srityje turi būti atliekami numatyta eilės tvarka. Logiška, jog pirmiausiai išsirenkamas stogas ir tik vėliau galvojama apie fasado spalvą bei vidaus įrengimą. Kokybiška danga stogams neabejotinai yra kiekvieno namo savininko prioritetas, tačiau pats žodis „kokybė“ yra suprantamas labai…