draudimo rinka

Ar draudimo rinkos laukia finansų startuolių iššūkiai?

Ar draudimo rinkos laukia finansų startuolių iššūkiai?

Gyvename įdomiais laikais. Įprastos, lyg ir nepajudinamos industrijos – kaip finansai ar medicina sulaukia vis daugiau inovatyvių sprendimų. Viskas būtų lyg ir puiku, tačiau inovacijas ir naujus sprendimus kuria nedidelės, po visą žemyną išsimėčiusios kompanijos. Tačiau ne didieji žaidėjai. Jei prieš 10metį buvo įprasta matyti didžiuosius rinkos žaidėjus numojančius ranka į, rodos, vienadienes žvaigždes, tai ne vienų jų fantastiška sėkmė nejučiomis tapo nemaža grėsme nusistovėjusiai tvarkai. Taip gimė nauja disciplina, užkulisiuose koduojama FinTech pavadinimu.

Šis terminas šiandien apibrėžia finansų ir technologijų sintezę, kuri keičia įprastus mums ir kasdien atliekamus finansinius procesus. Šie startuoliai braunasi į erdves, kuriose visuomet dominavo didieji finansų gigantai. Ir vos per pusmetį geba pakeisti žaidimo taisykles, arba bent jau priverčia didžiuosius pradėti garsiau kalbėti apie naujovių poreikį ir laiką keistis.

Ekspertų nuomone, čia pokyčiai nesustos. Nauja mada ieškoti naujų, inovatyvių ir pigesnių, o svarbiausia, greitesnių sprendimų apima vis daugiau sektorių. Naujas taikinys – draudimo rinka. Juk čia taip pat – palyginus mažai naujovių ir ilgą laiką dominuoja tie patys operatoriai, kurie per ilgus metus užsiaugino nemažą kapitalą.

Lietuvos technologijų asociacijos „Tech City Lithuania“ vadovės Indrės Mockevičiūtės teigimu – „Pokyčiai tokiose srityse yra neišvengiami. Daugelis sprendimų ilgą laiką buvo vykdomi remiantis dar praeityje atrastais būdais. Šiandien technologijos mums suteikia neįsivaizduojamas galimybes viską daryti sparčiau, efektyviau ir, svarbiausia, sujungti geriausius sprendimus į visiškai naujus darinius. Ir tuo pat metu taupyti kaštus“. Ji taip pat pabrėžė, kad praeityje įprastas tam tikros srities profesionalų vaidmuo skaitmeniniame pasaulyje netenka prasmės – „Nebėra taip svarbu išmanyti finansus arba pavyzdžiui draudimo subtilybes, pakanka sukurti sprendimą, panaudosi jau rinkoje egzistuojančius algoritmus – ir teikti draudimo ar finansų paslaugas gali bet kuri, licenciją priežiūros įstaigose išsiėmusi technologinė įmonė“. Indrės teigimu, mes stovime prie itin įdomių naujovių slenksčio.

Ne naujiena, kad naujovės lengviau pritaikomos tuomet, kai jos yra išdiskutuotos. Tad įvairios diskusijos ir forumai šioje vietoje vaidina kertinį vaidmenį. Jos taip pat suteikia galimybes bendradarbiavimams įvykti anksčiau. Šiuo tikslu, gegužės 17-ąją įvyks „Tech City Lithuania“ inicijuojama „InsurTech“ konferencija.

Konferencijos metu bus ne tik aptarti pagrindiniai draudimo sektoriaus iššūkiai, bet ir naujos galimybės, kurias galima pritaikyti remiantis finansų sektoriaus inovacijomis. Savo mintimis pasidalins Swedbank, Tieto atstovai ir vienos didžiausių Skandinavijos šalių draudimo operatorių, ITELLO atstovas, Henrikas Allert, kurio pranešimo metu bus pristatyti Skandinavijoje įdiegtos naujovės, kurios keičia draudimo sektorių jau dabar. Po pranešimų visi dalyviai galės pareikšti savo nuomonę diskusijoje, kurioje dalyvaus pagrindiniai technologijų ir draudimo rinkos žaidėjai.

Comments are closed.