Baidarių rūšys

Baidarė – lengva, irklais valdoma valtis, kuria galima plaukioti upėmis ir ežerais. Šiais laikais žmonės vis labiau pradeda domėtis baidarėmis, todėl baidariu nuoma pamažu tampa vis populiaresnė. Jau nuo seno baidarės yra naudojamos įvairiems tikslams, todėl jų rūšių yra labai daug.

Baidariu nuomaPirmoji ir pakankamai gerai žinoma rūšis – pramoginė baidarė. Jau iš pavadinimo galima spręsti, kad būtent šios baidarės yra skirtos poilsiui ir pramogai. Paprastai tokios baidarės nuomojamos šalia ežerų arba nesraunių upių esančiuose nuomos punktuose. Šios baidarės būna skirtos žvejybai, ramiam pasiplaukiojimui vandens telkiniais ar pasiplaukiojimui jūroje. Būtent šios rūšies baidarės geriausiai atlaiko jūros ar vandenyno bangas. Jos nebūna manevringos, tačiau yra pakankamai stabilios ir nėra linkusios dažnai apvirsti. Jų forma leidžia ilgai išsilaikyti ant vandens ir saugiau pasiketi kelionės tikslą. Be to, šios rūšies baidarės yra ganėtinai nebrangios palyginti su kitomis, todėl jas renkasi dauguma baidarių mylėtojų.

Antroji rūšis – sportinės baidarės. Būtent ši baidarių rūšis yra dažniausiai matoma per televiziją, nes jas naudoja sportininkai. Šios rūšies baidarės būna greičiausios ir moderniausios. Sportininkai nuolatos mėgina pagerinti įvairius rekordus, todėl sportinės baidarės yra nuolatos ir sparčiai tobulinamos, kad atitiktų sportininkų poreikius. Sportinės baidarės turi būti ypač stabilios, manevringos ir greitos. Šių baidarių gamybai naudojamos ypač kokybiškos medžiagos, todėl sportinės baidarės yra vienos brangiausių baidarių rinkoje. Svarbiausia yra tai, kad sportinė baidarė būtų ne tik stabili, bet ir pakankamai lengva, kad būtų galima išvystyti norimą greitį ir ji būtų lengvai valdoma.

Trečioji rūšis – pripučiamos baidarės. Jos atsirado gana neseniai, tačiau dauguma žmonių jas jau spėjo pamėgti. Paprastai pripučiamos baidarės yra naudojamos tų žmonių, kurie dažnai mėgsta keliauti ir visus reikiamus daiktus turėti su savimi. Nuomos punktuose vargu ar rasite tokių baidarių, tačiau jos nėra blogos. Žinoma, nepatartina jomis leistis srauniomis ar mėginti pasiketi pasaulio rekordą, tačiau žvejybai ir smagiam laisvalaikio praleidimui jos puikiai tinka. Tokias baidares patogu vežiotis su savimi ir jomis naudotis. Nuomos punktuose galėsite išsinuomoti irklus ar kitus papildomus priedus šioms baidarėms.

Taigi, baidarių yra tikrai daug ir čia toli gražu ne visos rūšys, todėl visada galėsite išsirinkti tokią, kokios jums reikia.

Comments are closed.