Banko kortele – ir keltuvo bilietas, ir pirkinys turguje

Banko kortele – ir keltuvo bilietas, ir pirkinys turguje

Atsižvelgdami į kintančius pirkėjų įpročius, prekybininkai ar paslaugų teikėjai, kurie anksčiau priimdavo tik atsiskaitymus grynaisiais pinigais, vis dažniau įsidiegia elektroninius mokėjimo kortelių skaitytuvus. Poliklinikos, taksi, mažos kepyklėlės, turgaus prekeiviai ar kiti smulkūs prekybininkai ne tik didmiesčiuose, bet ir regionuose vis dažniau siūlo atsiskaityti ir kortele. SEB banko statistika rodo, kad per 2015 metus atsiskaitymo kortele paslauga įdiegta beveik 3 tūkst. naujų vietų visoje Lietuvoje – 15 proc. daugiau negu 2014 metais.

„Galimybe klientams atsiskaityti mokėjimo kortele pastaruoju metu vis labiau domisi ne tik didžiųjų miestų verslininkai. Pernai daug elektroninių kortelių skaitytuvų buvo įdiegta ir mažesniuose Lietuvos miestuose bei miesteliuose, pvz., Palangoje, Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Anykščiuose“, – sako Virginijus Doveika, SEB banko prezidento pavaduotojas ir Mažmeninės bankininkystės tarnybos direktorius.
Per praėjusius metus, norėdamos sudaryti galimybę klientams atsiskaityti mokėjimo kortelėmis, į SEB banką kreipėsi beveik 1 200 bendrovių – jos prekybos vietose įdiegė beveik 3 tūkst. mokėjimo kortelių skaitytuvų. Viena iš jų – įmonė „Kautros keltuvai“, Druskininkuose neseniai įrengusi pirmąjį lynų keltuvą Lietuvoje.

„Sunku būtų suprasti, kodėl turistų gausiai lankomame objekte būtų neįmanoma atsiskaityti banko kortele, tad tokia atsiskaitymo galimybė buvo sudaryta jau keltuvo atidarymo dieną“, – sako įmonės „Kautros keltuvai“, įrengusios Druskininkuose esantį lynų keltuvą, vadovas Gintautas Pakusas.
Nors lynų keltuvas, jungiantis du svarbiausius turistinius Druskininkų objektus – vandens pramogų parką ir žiemos pramogų kompleksą „Snow arena“, – skaičiuoja pirmąsias veiklos savaites, bet jau sulaukė turistų ir iš Lietuvos, ir iš užsienio susidomėjimo. Pastarieji – ypač svečiai iš Lenkijos ir Baltarusijos – už keltuvo bilietą, į vieną pusę kainuojantį tris eurus, dažniausiai ir moka kortele.

Anot V. Doveikos, tendencija už smulkius pirkinius, neviršijančius trijų eurų vertės, vis labiau įsigali ir Lietuvoje. Tokių atsiskaitymų SEB banko kortelėmis per devynis 2015 metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, padaugėjo 13 procentų.

Per praėjusius metus, palyginti su 2014 metais, mokėjimo kortelių skaitytuvus dažniau įsirengti panoro komunalinių paslaugų teikėjai, labdaros organizacijos, nedidelės aprangos ir aksesuarų, suvenyrų parduotuvės, floristai, taksi, grožio salonai, kirpyklos.

Parašykite komentarą