Einant metams mes keičiamės…

By in Straipsnių katalogas on 2019 10 kovo

Einant metams mes keičiamės…

Laikui einant keičiamės ne tik mes, bet ir mūsų pomėgiai, įpročiai. Mes keičiamės ne tik sendami, bręsdami, bet ir įgydami naujų patirčių. Su visais pasikeitimais ateina ir kitoks požiūris į įvairias gyvenimo sritis: vietoj įprastų saldainių renkamės vaisius, o kavą pakeičiame arbata; vietoj pigaus vyno renkamės išlaikytą ir ypatingą skonį turintį gėrimą; vietoj audringų vakarėlių renkamės ramų vakarą su šeima.

Ko gero kiekvienas pastebime, kad laikui einant pasikeitėme. Didžiausi pasikeitimai įvyksta paauglystėje, kai tik formuojasi mūsų požiūris į gyvenimą ir įvyksta daug skaudžių įvykių (pirmoji meilė, pirmosios skyrybos). Paauglystėje daug dalykų padarome neapgalvoję, vedami jausmų ir emocijų. Žinoma, visi veiksmai galiausiai sulaukia atoveiksmio, o tas atoveiksmis formuoja mūsų tolimesnį požiūrį į gyvenimą.

Dėl visų patirčių mes renkamės kaip praleisim gyvenimą: per šventes naudojamos gintaro dulkės, o ne fejerverkai, švenčiame vis blaiviau, su šeimomis, maistą renkamės sveikesnį, gaminame namie, o savaitgalius leidžiame mieliau namuose, nei klubuose. Kone didžiausios patirtys mūsų gyvenime: mokyklos baigimas, studijų baigimas, vedybos, vaiko gimimas, vaiko išleidimas į gyvenimą, anūkų laukimas. Verta nepamiršti, kad daugumą įvykių būtina įamžinti ne tik atmintyje, bet ir fiziškai – darykitės nuotraukas, filmuokite! Taip jūsų gyvenimas bus nepamirštamas ne tik jums, bet ir jūsų artimiesiems, kitoms kartoms.

Žinoma, ne visi įvykiai mus pakeičia į gerąją pusę. Tam tikros patirtys priverčia mus būti pernelyg atsargiems, bijoti tam tikrų situacijų. Pavyzdžiui: po nepasisekusių santykių, moterys nepasitiki vyrais, kai vaiko pasakyta paslaptis tėvams, arba draugui būti pasakyta garsiai, vaikai bijo išsipasakoti ir daugelis kitų situacijų. Dėl to, turime ne tik mes tikėtis, kad kiti bus malonūs, stengsis nenuvilti mūsų, bet ir mes patys turime stengtis dėl kitų, sėti pasitikėjimą kitų akyse.

Kaip ir buvo minėta anksčiau, einant metams mes keičiamės, tačiau mūsų pasikeitimus lemia ne tik metų kaita, bet ir įvykiai, nutikę per tuos metus. Visi norime keistis į gerąją pusę, tačiau ne visi mūsų veiksmai sulaukia teigiamo atoveiksmio. Nepamirškite, keistis yra gerai, tačiau viską darykite apgalvotai, ne vien dėl savo ramios ateisies, bet ir dėl kitų.

Comments are closed.