Estetinis dantų protezavimas – teigiami pokyčiai

By in Sveikata - Medicina on 2017 11 kovo

estetinis dantų protezavimasAr kas nors pasakytų, kad odontologijos sritis yra siaura? Kažin. Juk odontologija – tai tiek daug įvairių gydymo procesų. Elementari higiena, plombavimas, dantų papuošalai ir kt. Sąrašas nemažas. Viena iš šakų yra estetinis dantų protezavimas.

Pats protezavimas skirstomas į keletą rūšių. Pirmiausia – išimami ir neišimami protezai. Išimami – plokštelės, lanko atraminiai. Neišimami – vainikėliai, tiltiniai, protezai ant implantų. Kuris variantas – išimami ar neišimami protezai – geresnis? Abu būdai turi privalumų ir trūkumų. Sprendžiama individualiai, pasirinkimą lemia konkreti situacija. Na, o šiame straipsnyje pagrindinio dėmesio nusipelno estetinis dantų protezavimas, kuris bent jau iš pavadinimo atrodo kaip gydymo ir estetikos derinys.

Estetika

Estetika svarbi, nepaisant to, kaip vertinama grožio kulto sąvoka. Gražūs dantys visuomet padeda sukurti teigiamą įspūdį. O šypsena – tai energija, pozityvumas, tvarkingumas. Odontologijos klinikos gali visaip reklamuoti savo paslaugas, tačiau bet kuriuo atveju išryškėja du pagrindiniai dalykai – sveikata ir grožis. O minėta paslauga kaip niekas kitas suderina tas dvi sferas.

Eiga

Ne tik estetinis dantų protezavimas, bet ir kiekviena kita odontologijos paslauga turi savo eigą. Viskas prasideda nuo apsilankymo odontologijos klinikoje ir konsultacijos.

Konsultacijos metu išsiaiškinama, kokio konkrečiai gydymo reikia. T. y. sužinoma, ar reikėtų estetinio protezavimo, ar kokio kito gydymo.

Priklausomai nuo konkrečių procedūrų, vieni gydymo procesai trunka trumpiau, kiti ilgiau. Jei dantyje yra skylutė, tuomet dviejų vizitų neprireiks. O štai implantavimas – gerokai daugiau apsilankymų.

Kaipgi vertintume estetinį dantų protezavimą? Tai nėra nei pati trumpiausia, nei pati ilgiausia procedūra. O konkretesnę informaciją suteiks gydytojas konsultacijos metu.

Gražios šypsenos link

Tvarkinga išvaizda – tai pasitikėjimas savimi. Gal tai ir nėra lemiamas faktorius, bet, pavyzdžiui, renkantis darbą reprezentatyvumas gali padėti. Tai nereiškia, kad žmogaus figūra turėtų atitikti kokius nors standartus. Tai nereiškia, kad spuogelis ant veido – katastrofa. Tai nereiškia, kad keletas vėjo pakeltų plaukų – grožio stoka. Toli gražu. Tačiau yra dalykų, kurie išties atkreipia dėmesį. Išsišiepus bedante arba geltona šypsena sukuriamas nekoks įvaizdis.

Jei dantys nėra gražūs ir sveiki, estetinis dantų protezavimas kai kuriais atvejais tampa atsakymu į išvaizdos klausimus. Aišku, ši paslauga nėra atsakymas į visus klausimus, nes pirmiausia išsiaiškinama, kokios konkrečiai bėdos kamuoja burnos ertmę, ir tik tada nusprendžiama, kokių metodų bus imamasi.

Kada reikalingas estetinis dantų protezavimas?

Aktualu išsiaiškinti, kada reikalingas būtent dantų protezavimas. Paprastai šia odontologijos paslauga susidomima, kai trūkumų turi priekiniai dantys – tie, kurie lengviau pastebimi. Kartais taip norima patobulinti dantų formą, kartais siekiama sumažinti tarpus.

Pacientus džiugina, kad odontologijoje nėra stagnacijos. Vadinasi, ir šiame straipsnyje aptariama procedūra bėgant metams vis efektyvesnė. Ypač akcentuotinas kitokių medžiagų naudojimas – tokių, kurios organizmui priimtinesnės ir kurios leidžia pasiekti gerų estetinių rezultatų.

Kaip investicija

Jei dėl dantų jaučiamasi kompleksuotai, jei tai sukelia nepatogumų, tuomet drąsiai galima teigti, jog minėtas protezavimas yra kaip investicija. Investuojama ne tik į dantų dailumą, ne tik į burnos ertmės sveikatą, bet ir į gyvenimo kokybę. Tampa maloniau bendrauti, šypsena sukelia tik optimistinius jausmus. Nebaisu šypsotis, nebaisu bendrauti – tai svarios priežastys, lemiančios susidomėjimą estetiniu protezavimu.

Šiuolaikinė odontologija itin pajėgi. Ir tai dar labiau džiugina.

Nauda pacientui – didžiulė

Apibendrintai galima teigti, kad estetinio protezavimo nauda nemenka. Tai nėra perdėtas rūpinimasis išvaizda. Sveikata ir grožis – susiję. Tad estetinis dantų protezavimas – ne tik grožio, bet ir sveikatos klausimas.

 

Comments are closed.