Gastroezofaginio refliukso liga

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL): ką apie tai svarbu žinoti?

By in Sveikata - Medicina on 2018 14 kovo

Šiandien priskaičiuojama šimtai įvairiausių ligų bei sveikatos sutrikimų. Apie kai kurias iš jų, pavyzdžiui, migreną, aukštą ar padidėjusį kraujo spaudimą, cukrinį diabetą ir kt., didelė dalis žmonių žino daug svarbios informacijos (priežastys, simptomai, eiga, prevencinės priemonės ir kt.), tačiau ne ką mažesnė dalis ligų vis dar sukelia daugybę įvairių klausimų. Viena iš jų yra gastroezofaginio refliukso liga  (GERL) Ką svarbu apie šią ligą žinoti kiekvienam?

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL)  vadinama tokia liga, kuomet skrandžio sultys pakyla į stemplę bei ryklę ir sukelia klinikinius simptomus, o taip pat ir pažeidžia audinius. Verta pabrėžti, kad pastaruoju metu ši liga yra diagnozuojama vis didesniam skaičiui. Dar labiau stebina faktas, kad gastroezofaginio refliukso liga (GERL) dažniau diagnozuojama išsivysčiusių pasaulio šalių gyventojams. Kalbant apie situaciją mūsų šalyje, statistika rodo, kad nuo šios ligos kenčia 1 iš 10 gyventojų.

Savaime suprantama, vienas svarbiausių dalykų, kurį yra būtina paminėti kalbant apie bet kurį sveikatos sutrikimą, yra jo simptomai. Šiuo atveju jų yra iš tiesų daug: rėmuo, atpylimas, lėtinis kosulys, švokštimas, balso žemėjimas, dantų erozija. Pastebėjus šios ligos simptomus reikėtų nedelsti ir kreiptis ir specialistus, kurie atliks visus būtinus tyrimus ir paskirs gydymą. Tai daryti būtina, kadangi negydoma gastroezofaginio refliukso liga  (GERL)  gali sukelti karcinomą, o taip pat ir krūtinės skausmus.

Ši liga sukelia daug nemalonių pojūčių, tuo tarpu belieka tik pridurti, kad egzistuoja daugybė prevencinių priemonių. Štai keletas vertingų patarimų, kurie padės išvengti šios ligos. Maistas turėtų būti valgomas mažomis porcijomis, o paskutinį kartą valgyti reikėtų iki miego likus maždaug 4 valandoms. Svarbu palaikyti ir normalų kūno svorį, nes dėl papildomų kilogramų gali padidėti spaudimas pilvo ertmėje. Taip pat atsisakykite ir judesius varančių drabužių, nerūkykite. Jūsų  racione turėtų būti kuo mažiau riebaus maisto, šokolado, gazuotų bei saldžių gėrimų, taip pat reikėtų riboti citrusinių vaisių bei pomidorą vartojimą, kadangi jie gali sudirginti stemplę. Alkoholis – dar vienas veiksnys, galintis sukelti šį sveikatos sutrikimą.

Comments are closed.