Kam reikalingi vandens minkštinimo filtrai

Lietuva yra viena iš nedaugelio valstybių, kurioje galime drąsiai gerti vandenį iš čiaupo. Taip yra dėl to, kad galime džiaugtis, jog mūsų šalyje išgaunamas vanduo yra kokybiškas ir labai retai būna kenksmingas žmonių sveikatai. Visgi, tam, kad vanduo būtų kuo įmanoma švaresnis ir saugesnis, reikalingi vandens minkštinimo filtrai.

 

Koks vanduo yra geras?

Klaidinga manyti, kad bet kokį vandenį iš šulinio ar gręžinio galima drąsiai gerti ir nesibaiminti, kad jame bus kokių nors priemaišų. Lietuvoje apie ketvirtadalis gyventojų naudoja šulinius arba gręžinius ir deja, tačiau kasmet vykdant patikrinimus, jų vandenyje aptinkama nukrypimų nuo normos. Koks kiekis ir kokių medžiagų gali būti vandenyje, kad jis būtų laikomas saugiu gerti, nurodyta sveikatos apsaugos ministro patvirtintos higienos normose. Pagal jas ir yra atliekami vandens tyrimai.

 

Tad jeigu nežinote, ar Jums reikalingas vandens minkštinimo filtras, pirmiausia pasidomėkite, kokį vandenį geriate. Vandens mėginį galite nuvežti į laboratoriją, kurioje atliekami tyrimai ir gausite rezultatus, kuriuose bus nurodyta, kiek ir kokių medžiagų yra Jūsų geriamajame vandenyje. Tai padės išsiaiškinti, ar Jums reikalingas filtras.

 

Kada reikalingas filtras?

Jeigu vandenyje, kurį geriate nustatomas didesnis anglies, geležies, amonio kiekis, tokio vandens nereikėtų gerti. Geriausia būtų vandenį filtruoti. Tokias medžiagas iš vandens efektyviai pašalina vandens minkštinimo filtrai. Jie gali būti montuojami namuose. Jeigu iki šiol nežinojote, kaip veikia filtrai ir su tuo nebuvote susidūrę, kreipkitės į profesionalus, kurie užsiima vandens filtravimo sistemų pardavimų, montavimu ir priežiūra. Konsultantas, įvertinęs Jūsų sunaudojamą vandens kiekį, padės išsirinkti kokybišką įrangą ir netgi suteiks darbų garantiją, jog šis filtras pagerins vandens kokybę.

 

Taip pat vandens minkštinimo filtrai reikalingi net jeigu vandenyje nėra minėtų medžiagų, tačiau vanduo yra tiesiog kietas. Tai, žinoma, nėra kenksminga žmogaus sveikatai, tačiau kietas vanduo gadina buitinę techniką. Todėl jeigu pastebite, kad namuose naudojamas virdulys dažnai apsineša kalkėmis arba genda skalbimo mašina, gali būti, jog tai signalas, jog Jūsų namuose yra kietas vanduo. Taip pat kietas vanduo gali sugadinti Jūsų santechniką ir ją galiausiai reikės keisti. O tai yra brangu. Todėl nors kietas vanduo ir nėra kenksmingas žmogui, geriau tokį vandenį minkštinti įsigijus minkštinimo filtrą.

 

Lietuva yra viena iš nedaugelio valstybių, kurioje galime drąsiai gerti vandenį iš čiaupo. Taip yra dėl to, kad galime džiaugtis, jog mūsų šalyje išgaunamas vanduo yra kokybiškas ir labai retai būna kenksmingas žmonių sveikatai. Visgi, tam, kad vanduo būtų kuo įmanoma švaresnis ir saugesnis, reikalingi vandens minkštinimo filtrai.   Koks vanduo yra geras? Klaidinga manyti,…