Kodėl verta samdyti atrankos specialistus?

  darbuotojų paieška

  Šiomis dienomis, Lietuvoje matome tendenciją, jog žmonės yra vis labiau linkę keisti darbus. Tai gali būti susiję su darbuotojų trūkumu, dėl didesnio atlygio ar kitų priežasčių. Turbūt sutiksite, jog darbuotojų paieška yra sudėtingas procesas, reikalaujantis atitinkamų žinių ir laiko. Šiandien norime aptarti, kodėl verta pasinaudoti personalo atrankos įmonėmis, ir kokią naudą jos kuria įmonėms.

  Pirmiausia – sutaupoma daug laiko. Darbuotojų paieška reikalauja specifikos

  • Iš pažiūros paprasti dalykai kaip patrauklaus darbo skelbimo sukūrimas. Atsiųstų CV vertinimas. Tuomet tenka organizuoti įvairius pokalbius, kurie dar yra skirstomi etapais ( priklausomai nuo darbo pozicijos ir įmonės politikos). Reiktų nepamiršti, jog einami darbai niekur nedingsta, tad viską suspėti tampa sudėtinga. O ką jau kalbėti, jei pasirinksite darbuotoją, kuris savo gyvenimo aprašyme primelavo apie turimus įgūdžius ir turite jį atleisti? Personalo specialistai turi atidirbę savo metodiką, turi daug patirties samdant žmones, tad jie gali padėti tokių problemų išvengti.
  • Visi sutiksite, jog kiekvienos įmonės didžiausias turtas – darbuotojai. Geriems darbuotojams atrinkti reikia laiko. O jei padarius tai atmestinai, darbuotojo padarytos klaidos įmonei gali kainuoti didelius pinigus, reputaciją. Kartais, net ir verslo sustabdymą tam tikram laikui. Tad atrankos specialistų paslaugos mokestis palyginti pagal šiuos dalykus yra niekis.
  • Bendrausite tik su kruopščiai atrinktais specialistais. Galėsite patys įsitikinti kandidato kompetencija.

  Už ką mokami pinigai personalo atrankos specialistams?

  Po atliktų darbų, išsiunčiamos detalios analizės. Galėsite matyti kiek buvo gauta CV, kiek turėjote kandidatų. Taip pat ataskaitoje atsispindės  pretendentų charakterių savybės bei bruožai. Tai leidžia daugiau pažinti apie žmogų, kartais, net geriau už jį patį.

  Paprastai darbo pokalbis su kandidatu trūksta apie 45-60 minučių. Laiko taupymo sumetimais, viskas vyksta per Zoom programėlę, arba Skype video pokalbius. Kuo aukštesnio rango specialisto ieškote, tuo daugiau ir užtruksite. Nemažai laiko tenka ir skaityti analizuojamus CV, kartais vienai pozicijai perskaitoma ir 100 CV, iš kurių atrenkami 10 žmonių pokalbiams, po to organizuojami kiti etapai. Viską su organizuoti reikia skirti atitinkamai laiko. O ką jau kalbėti apie personalo specialisto patirtį bei kompetenciją už kuria mokate.

   

  Šiomis dienomis, Lietuvoje matome tendenciją, jog žmonės yra vis labiau linkę keisti darbus. Tai gali būti susiję su darbuotojų trūkumu, dėl didesnio atlygio ar kitų priežasčių. Turbūt sutiksite, jog darbuotojų paieška yra sudėtingas procesas, reikalaujantis atitinkamų žinių ir laiko. Šiandien norime aptarti, kodėl verta pasinaudoti personalo atrankos įmonėmis, ir kokią naudą jos kuria įmonėms. Pirmiausia…