Koks skirtumas tarp vokiečių aviganio ir vilko?

Visi šiuolaikiniai šunys yra pilkųjų vilkų palikuonys. Kai kurios šunų veislės, pavyzdžiui, vokiečių aviganiai, tiesiog panašesnės į vilkus nei kitos šunų veislės. Jie ne tik turi 99,9 % bendros DNR, bet ir tam tikrų panašumų, įskaitant smailas ausis ir smailų snukį. Tačiau vien tai, kad jie atrodo panašiai, dar nereiškia, kad turi tą patį bruožą. Iš tikrųjų jie elgiasi labai skirtingai.

Be fizinių skirtumų, tokių kaip kūno sudėjimas, kailis ir akių spalva, vokiečių aviganiai ir vilkai elgiasi labai skirtingai. Vokiečių aviganiai buvo prijaukinti – jie gali būti puikūs kompanionai, bendradarbiai ir naminiai gyvūnai. O vilkai yra laukiniai gyvūnai, jie nerodo ir nesiekia žmonių prieraišumo.

  1. Atrodo

Apskritai vokiečių aviganiai turi mažesnes kaukoles, smegenis, snukį ir dantis, palyginti su vilkais. Jų kojos, palyginti su vilkais, trumpesnės. Vokiečių aviganio letena yra maždaug perpus mažesnė nei vilko. Daugumos vokiečių aviganių akys yra rudos, o vilkų – dažniausiai gelsvos arba gintarinės.

  1. Svoris ir ūgis

Vidutinis vokiečių aviganiai ūgis svyruoja nuo 22 iki 24 colių. Vidutinis suaugusio vilko patino svoris yra 65-90 svarų, o patelės yra mažesnės už patinus. Vidutinis vilkų ūgis svyruoja nuo 26-33 colių. Vidutinis suaugusio vilko patino svoris yra 80-180 svarų.

  1. Kandimo jėga

Vokiečių aviganių įkandimo jėga yra 238 psi, o vilko įkandimo jėga siekia 1200 psi. Turint tai omenyje, vilkas kovoje gali lengvai užmušti vokiečių aviganį (ar bet kurį kitą šunį), jau nekalbant apie žmogų. Nors vilkai nemedžioja šunų ir nemėgsta pulti žmonių, jie vis tiek gali būti labai pavojingi ir yra linkę pulti, jei kyla grėsmė jų teritorijai ar maisto šaltiniui.

  1. Medžioklės gebėjimai ir mityba

Vokiečių aviganiai nebuvo išveisti kaip medžiokliniai šunys (kaip retriveriai), tačiau kai kurie jų turi stiprų grobio troškimą ir yra linkę instinktyviai persekioti smulkius gyvūnus. Tačiau jie tikriausiai nemedžios, jei juos gerai maitinsite. vokiečių aviganiai nuo tada, kai buvo prijaukinti, tapo visaėdžiais. Ir jie gali ėsti mėsą, taip pat kitą žmogaus maistą, pavyzdžiui, daržoves, vaisius, grūdus ir pan. Kita vertus, vilkai nuo seno yra mėsėdžiai ir jų pagrindinis maisto šaltinis yra dideli gyvūnai (pavyzdžiui, lokiai ar net briedžiai). Vilkai medžioja gaujomis, todėl gali bendradarbiauti ir sumedžioti daug didesnį grobį.

  1. Reprodukcija

vokiečių aviganiai patelės rujoja du kartus per metus, pradedant nuo 6 mėnesių amžiaus. Tačiau tai nereiškia, kad jos yra pasiruošusios poruotis, kol sulaukia nuo 18 mėnesių iki 2 metų. Vilkų patelės ateina į sezoną tik kartą per metus ir poruojasi tik sulaukusios 2-3 metų.

  1. Temperamentas

Vokiečių aviganiai garsėja ištikimybe ir prieraišumu žmogui, jie mylės jus, jei su jais gerai elgsitės. Jie gerai sutaria su vaikais ir yra lengvai dresuojami.  vokiečių aviganiai  gins jus nuo bet kokio įsibrovėlio. Vilkai yra laukiniai gyvūnai, jie nerodo ir nesiekia prieraišumo žmonėms. Turėtumėte būti atsargūs ir niekada jų netrukdyti arba neleisti to daryti savo vaikams. Vilkai labai saugo savo bandos draugus. Tiek vokiečių aviganiai, tiek vilkai gali tapti teritoriniai ir linkę tapti agresyvūs, jei kyla grėsmė jų teritorijai ar maistui.

  1. Socializacija

Jei vokiečių aviganiai anksti socializuojami, jie gali gerai sugyventi su žmonėmis, vaikais, kitais gyvūnais, taip pat ir su kitais naminiais gyvūnais. Priešingu atveju jie bus abejingi nepažįstamiems žmonėms ir taps agresyvūs. Vilkai bendrauja tik su savo gaujomis. Jie retai bendrauja su žmonėmis ir kitais gyvūnais. Tiesą sakant, vilkai atsargiai žiūri į žmones ir vengia bendravimo su jais.

  1. Akių kontaktas

AKC duomenimis, šunys (įskaitant vokiečių aviganius) žvelgia į savo šeimininkus, norėdami išreikšti prisirišimą. Iš tikrųjų abipusis žmonių ir šunų žvilgsnis išskiria oksitociną, vadinamą meilės hormonu.

Kiti tyrimai taip pat rodo, kad abipusis žvilgsnis (arba akių kontaktas) tarp šuns ir šeimininko yra socialinio bendravimo forma ir gali pagerinti tarpusavio ryšį. (Šaltinis)

Tačiau vilkai paprastai akių kontaktą vertina kaip grėsmę ir vengia žmonių akių kontakto. Taip pat skaitykite: Kaip išgyventi vilkų užpuolimą iš Lifehacker.com

  1. Priklausomybė nuo žmogaus

Vokiečių aviganiai, kaip ir dauguma šunų, yra labai priklausomi nuo žmogaus globos ir jiems gali atsirasti elgesio problemų, pavyzdžiui, atsiskyrimo nerimas, kai jie paliekami vieni. Šeimininkams net nerekomenduojama palikti savo vokiečių aviganiai vieno namuose ilgiau nei 4 valandas. Vilkams, kaip laukiniams gyvūnams, nereikia priklausyti nuo žmogaus ir jie gali išgyventi laukinėje gamtoje.

  1. Populiacija

Apskaičiuota, kad pasaulyje gyvena daugiau kaip 10 mln. vokiečių aviganių veislės šunų. (Šaltinis) Skaičiuojama, kad 2003 m. laukinių vilkų populiacija pasaulyje siekė 300 000. (Šaltinis) vokiečių aviganiai, kurie yra antra pagal populiarumą šunų veislė JAV, su savo šeimininkais-žmonėmis gali būti sutinkami bet kurioje pasaulio vietoje. Vilkai gali veistis įvairiose buveinėse, įskaitant miškus, Arktį ir dykumas.  Daugiausia vilkų šiais laikais galima rasti Eurazijoje ir Šiaurės Amerikoje.

Išvada

Nors vokiečių aviganiai yra vilkų palikuonys, tačiau iš vidaus jie labai skiriasi nuo vilkų. Vokiečių aviganiai buvo tikslingai veisiami dirbti ir gyventi su žmonėmis daugiau kaip 100 metų, o vilkai laukinėje gamtoje gyvena šimtmečius. Svarbiausia, kad mūsų mylimus vokiečių aviganius galima lengvai prisijaukinti, o atlygis už tai – jų ištikimybė, meilė ir paklusnumas. Štai kodėl jie tokie populiarūs tiek JAV, tiek bet kurioje kitoje pasaulio šalyje. DEUTSCHER SCHÄFERHUND SCHWARZ

Visi šiuolaikiniai šunys yra pilkųjų vilkų palikuonys. Kai kurios šunų veislės, pavyzdžiui, vokiečių aviganiai, tiesiog panašesnės į vilkus nei kitos šunų veislės. Jie ne tik turi 99,9 % bendros DNR, bet ir tam tikrų panašumų, įskaitant smailas ausis ir smailų snukį. Tačiau vien tai, kad jie atrodo panašiai, dar nereiškia, kad turi tą patį bruožą.…