Natūrali kosmetika: mada ar būtinybė?

By in Sveikata - Medicina on 2017 25 vasario

natūrali kosmetikaŽaliavalgystė, gyvenimas ekologiškose trobelėse, drabužiai iš natūralių audinių, organiškas maistas… Visa tai šiandien vertinama kaip ant bangos esanti mada, kuri masiškai apėmė kone visą pasaulį. Nors dalis žmonių į tai žiūri ir skeptiškai, reikia pripažinti, kad šiose idėjose yra ir nemažai pačiam žmogui ir mūsų aplinkai naudingų idėjų. Ypač, jei kalbame apie kasdien naudojamas kosmetikos priemones. Ne paslaptis, kad natūrali kosmetika tiesiog užkariauja rinką ir yra kur kas naudingesnė už įprastą. Tad belieka paklausti savęs, ar ekologišką produktą verta rinktis dėl mados, ar dėl savęs?

Prie natūralių produktų perėjo labai didelė dalis žmonių, kurie turi itin jautrią ar problemišką veido odą. Natūrali kosmetika kur kas palankesnė, jei jums dažnai pasireiškia įvairios alergijos. Taip yra todėl, kad sintetinėje kosmetikoje esantys dirbtiniai dažikliai ir aromatai neretai sukelia įvairius bėrimus, sausina odą, ji pradeda pleiskanoti. Beje, tokia kosmetika užkemša poras, teršia odą, todėl tampa spuogų, veido sporų ir inkštirų priežastimi. Kadangi natūrali kosmetika neturi nei cheminių, nei poras užkemšančių komponentų, ji kur kas malonesnė ir tinkamesnė norint išvengti visų šių nemalonių pasekmių.

Žinoma, vertėtų gerai įsitikinti, ar jūsų naudojama natūrali kosmetika iš tiesų tokia ir yra. Neretai paskubomis pirkdami, ar tiesiog į produkto gamintojų veiką neįsigilindami, žmonės, manydami, jog naudoja ekologiškus ir sveikus produktus, iš tiesų metų metus renkasi gaminius, kurie niekuo nesiskiria nuo įprastų. Kodėl taip atsitinka? Dėl suktų etikečių ir nepagrįstai vartojamų žodžių, tokių kaip organic, natural ir pan. Taip apgaudinėjami tie, kurie tikisi, kad perka sveikesnį produktą, tačiau patenka į rinkodarinių triukų spąstus. Dėl to vertėtų atidžiai skaityti etiketes ir pasidomėti, kokie prekių ženklai yra pripažinti ir sertifikuoti.

Nors anksčiau pirmoji natūrali kosmetika buvo laikoma prabangos preke, dabar taip tikrai nebėra. Šiuo metu ekologiškų parduotuvėlių galima rasti kone kiekviename prekybos centre, o elektroninė erdvė tiesiog knibždėte knibžda e. prekyba užsiimančiomis įmonėmis, siūlančiomis norimų prekių ženklų gaminius. Tad viskas, ką turite padaryti – tai išsirinkti ir mėgautis natūraliomis, vitaminais bei naudingomis medžiagomis prisotintomis ir nekenksmingomis kosmetikos priemonėmis.

Comments are closed.