Tarptautinis kovos su korupcija standartas – jau lietuvių kalba

By in Naujienos on 2017 rugsėjo 13

Tarptautinis kovos su korupcija standartas – jau lietuvių kalba

2017 m. rugpjūčio 31 d. Lietuvos standartizacijos departamentas išleido tarptautinio standarto, perimto kaip Lietuvos standarto LST ISO 37001:2017 „Antikorupcinės vadybos sistemos. Reikalavimai ir naudojimo gairės“, redakciją lietuvių kalba, parengtą kartu su Nacionalinės antikorupcijos asociacijos ekspertais.

Kaip rodo pasaulio praktika, šiai problemai išspręsti vien teisės aktų nepakanka. Aktyviai kovoti su korupcija turi padėti verslas, viešasis sektorius ir pati visuomenė. To galima pasiekti viešajam sektoriui bei verslui įsipareigojant kurti sąžiningumo, skaidrumo, atvirumo ir atitikties antikorupcinei vadybos sistemai kultūrą. Antikorupcinę vadybos sistemą tikslinga būtų integruoti į bendrą organizacijos vadybos sistemą.

Kad būtų lengviau laikytis teisinių pareigų ir sąžiningumo įsipareigojimo, gerai valdoma organizacija turėtų taikyti tinkamomis vadybos sistemomis paremtą atitikties politiką. Antikorupcinė politika yra bendrosios atitikties politikos dalis. Taikant antikorupcinę politiką ir pagalbinę vadybos sistemą, organizacijai lengviau išvengti su įsitraukimu į korupciją susijusių sąnaudų, rizikos ir žalos arba sumažinti šias sąnaudas, riziką ir žalą, skatinti pasitikėjimą verslo sandoriuose, viešuosiuose pirkimuose ir gerinti savo reputaciją.

Šis dokumentas atitinka gerąją tarptautinę patirtį ir gali būti taikomas visose jurisdikcijose. Jis taikytinas mažose, vidutinėse ir didelėse visų sektorių, įskaitant viešąjį, privatųjį ir ne pelno sektorius, organizacijose.

Lietuvos standartizacijos departamentas tikisi, kad šis standartas tikrai sudomins tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus organizacijas ir jo diegimas bus skatinamas valdžios ir visuomenės.

Daugiau informacijos:

Rimantas Sanajevas, direktorius,

Lietuvos standartizacijos departamentas, Algirdo g. 31, LT-03219, Vilnius

Tel.: +370 5 270 9360, el. paštas: Rimantas.Sanajevas@lsd.lt

Dr. Raimundas Kalesnykas, direktorius | Tarptautinis antikorupcinių sprendimų ekspertas

Nacionalinė antikorupcijos asociacija |NACA| J. Basanavičiaus 29A, LT-03109 Vilnius

Tel.: +370 679 44 441, el. paštas: dr.r.kalesnykas@naca.lt

Tarptautinis kovos su korupcija standartas – jau lietuvių kalba
5 (100%) 1 vote[s]

Comments are closed.