Paminklai Kapams. Mirusiųjų atminimui

  Vienas skaudžiausių dalykų gyvenime yra artimųjų žmonių laidotuvės. Tai metas, kuomet paskutinį kartą galime išvysti kūną, į dangų iškeliavusio žmogaus. Šis momentas yra be galo skaudus, tačiau yra vienas posakis – laikas geriausiai gydo žaizdas. Mirusiesiems žmonėms visada turime jausti pagarbą, prisiminti jaukias akimirkas ir gerus darbus. O palaidojus, taip pat svarbu tinkamai sutvarkyti amžino poilsio vietą – kapą. Paminklai Vilniuje yra tikrai gražūs ir įspūdingi.

  Paminklai kapams yra vienas svarbiausių atributų, kartu su kapavietės danga. Pastebėjome, jog dažniausiai jie yra užsakomi praėjus metams po laidotuvių. Tai nėra pigus dalykas kaip ir pačios laidotuvės. Paprastai šiuos dalykus apmoka patys artimiausi žmonės, o jiems padeda giminaičiai ir vėlionio artimi draugai.

  Pačius paminklus, jų tipus, kainas galite rasti Monumentas.lt tinklapyje, ši įmonė yra įsikūrusi Vilniuje, savo produktus pristato visoje Lietuvoje. Viskas priklauso nuo Jūsų noro ir biudžeto, o tai nesunku suderinti, kuomet tinklapyje pateikiama tiek daug naudingos informacijos.

  Kapų ir paminklų priežiūra

  Neretai pastebime situaciją, kuomet artimieji žmonės gyvena užsienyje, o į Lietuvą grįžta retai. Tuomet neretai iškyla problema su kapų tvarkymu, ir priežiūra. Tačiau Jūsų patogumui yra teikiama paslauga kapų tvarkymas. Nors šią paslaugą teikia ne viena įmonė, kadangi yra nemažas poreikis. Tačiau mes rekomenduotume visus kapų priežiūros darbus patikėti į vienas rankas. Taip darbai vykdomi greičiau, o perkantieji gauna geresnes kainas.

  Yra klaidingas požiūris, jei kapas yra dengtas trinkelėmis, kokiomis nors plokštėmis, ar kita danga – nereikia jo prižiūrėti. Palyginti su gyvu gėlių kapavietėmis, taip, čia reikia mažiau priežiūros, tačiau reikia prižiūrėti pačio paminklo ir dangos švarą. Ypatingai daug priežiūros šie specialistai skiria rudenį, kuomet turime daug lietaus, paminklas gali aplipti žemėmis, arba nukritusiais lapais. O tai gadina estetinį vaizdą.

  Kitos rekomendacijos

  Pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet vienam kape yra laidojami tos pačios šeimos nariai. Tai yra ir nieko tokio. Tačiau pastebime įdomią tendenciją, jog palaidojus vieną šeimos narį, iš anksto įrašomas kitas žmogus, kuris priguls amžinojo poilsio. Tai prašo patys žmonės, tačiau visuomet rekomenduojama vengti tokių dalykų, kadangi tai gali pasirodyti kraupu kitiems žmonėms. Šiuo atveju geriau palikime tuščios vietos jam įrašyti, tačiau nebūtina skubėti iškalti vardo.

  Vienas skaudžiausių dalykų gyvenime yra artimųjų žmonių laidotuvės. Tai metas, kuomet paskutinį kartą galime išvysti kūną, į dangų iškeliavusio žmogaus. Šis momentas yra be galo skaudus, tačiau yra vienas posakis – laikas geriausiai gydo žaizdas. Mirusiesiems žmonėms visada turime jausti pagarbą, prisiminti jaukias akimirkas ir gerus darbus. O palaidojus, taip pat svarbu tinkamai sutvarkyti amžino…