aplinkos dizainas

Aplinkos projektavimas: ką verta apie tai žinoti?

By in Pranešimai spaudai on 2017 21 lapkričio

Visi nori gyventi jaukioje, estetiškoje bei patogioje aplinkoje, tačiau, kol ji yra sukuriama, tenka įveikti daug etapų ir atlikti daug darbų.  Vienas iš jų yra aplinkos projektavimas. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog aplinkos projektavimo reikšmė neretai yra kur kas didesnė nei gali pasirodyti iš pradžių ir tinkamai tai galima atlikti ir turint tam tikrų žinių. Taigi, ką apie aplinkos projektavimą turi žinoti kiekvienas? Beje, dėmesį verta atkreipti ir į tai, kad aplinkos dizainas gali būti skirtingas – vienokie sprendimai turėtų būti priimami, kai reikia projektuoti namų aplinką, dar kitokių sprendimų reikės, jei norėsime suprojektuoti verslo centro aplinką ir  pan. Šį kartą dalinsime patarimus, kuris bus vertingi projektuojant namų aplinką.

Viena svarbiausių dalykų, kurį reikėtų atlikti pirmiausia, tai – numatyti, kokie objektai bus jums priklausančiose valdose. Kiek ir kokių paskirties pastatų planuojate statyti? Ar norite turėti tvenkinį savo sodyboje? Kurioje vietoje bus gėlynai? O galbūt jums reikia alpinariumo? Taigi, pirmiausia įvertinkite savo poreikius, apibrėžkite pageidavimus ir nuspręskite, kas bus jums priklausančiose valdose. Tai atlikus, reikėtų pereiti prie kitos užduoties – parinkti vietas, kuriose bus įkurtinti visi numatyti objektai. Savaime suprantama, tai gali priklausyti ir nuo įvairių papildomų aplinkybių. Pavyzdžiui, jei gyvenamasis namas jau yra pastatytas, o jūs svajojate apie terasą šalia jo, tokiu atveju, šios zonos vieta jau yra aiški. Kiek kitaip gali būti su gėlynais – jie puikiai žiūrėsis kone bet kurioje aplinkos vietoje.

Tačiau nereikėtų pamiršti, kad aplinkos projektavimas neapsiriboja vien tik statiniais ar gėlynais – egzistuoja ir daugybė smulkių sprendimų, kurie taip pat pareikalaus jūsų dėmesio. Tai – funkciniai takai bei pagalbiniai takeliai, įvažiavimai, apšvietimo bei laistymų sistemų sprendimai, lapuočiai ir spygliuočiai medžiai bei krūmai. Belieka tik pridurti, kad visiems jiems turi būti ne tik parenkamos tokios vietos, kad būtų kuriamas estetiškumas, bet ir užtikrinamas patogumas.

Na, o pabaigai belieka tik pridurti, kad aplinkos projektavimas yra vienas iš tų procesų, į kurį turi būti įtraukti visi aplinkos gyventojai – kiekvienas iš jų nuomonė yra labai svarbi.

Comments are closed.