Skelbiami šauktinių sąrašai

Skelbiami šauktinių sąrašai

Pirmadienį skelbiami Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) praėjusią savaitę sudaryti šių metų šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašai. Atlikti 9 mėnesių trukmės tarnybą bus šįkart pašaukti 3 tūkstančiai jaunuolių.

Kaip ir pernai, šaukimo į privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašų sudarymo procedūra vyko stebint 10 visuomenės atstovų. Kompiuterinė programa iš daugiau nei 100 tūkstančių jaunuolių atrinko tinkamus – nestudijuojančius ir neturinčius sveikatos problemų. Šiemet į šauktinių sąrašą įtraukta daugiau nei 30 tūkst. 19–26 metų jaunuolių. Pernai jų buvo beveik 37 tūkstančiai.

Šauktinių sąrašai pirmadienį bus paskelbti interneto svetainėse kam.lt ir karys.lt. Šiemet šaukimai nebus siunčiami vienu metu – jie bus skaidomi į dvi dalis. Pirmieji sąraše šaukimą gaus per 20 dienų ir turės atvykti į paskirtą vietą, kur bus tikrinama sveikata. Tinkami tarnybą pradės balandį. Antrasis šaukimas numatytas spalį.

Pirmiausia patikrinimo procedūros bus vykdomos su norinčiais tarnybą atlikti savo noru. Kol kas tokių yra apie 600 – pernai savanoriai sudarė didžiąją dalį atliekančių tarnybą. Į šių metų šauktinių sąrašą gali patekti ir buvę praėjusių metų sąraše, tačiau tarnybos išvengę, nes susirinko pakankamai savanorių.

 2016-01-11 / 07:13 — LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt

Parašykite komentarą