Lietuvos bankas telekomunikacijų bendrovei „Tele2“ suteikė elektroninių pinigų licenciją. Ją „Tele2“ gavo pirmasis tarp šalies mobiliojo ryšio operatorių. Nauja licencija leis operatoriui organizuoti daugiau nei iki šiol elektroninių mokėjimų rūšių, įskaitant ir elektroninių pinigų išleidimą.

Platesnės licencijos „Tele2“ į Lietuvos banką kreipėsi, kad galėtų kurti naujas paslaugas klientams. Elektroninių mokėjimų palengvinimas ir atpiginimas yra viena iš naujų „Tele2“ prioritetinių plėtros krypčių. Bendrovė kuria tam skirtas naujas paslaugas ir ateityje jas pristatys klientams.

„Telefonas šiandien yra skirtas ne tiktai pokalbiams ir naujienų skaitymui. Turime labai gerą mobiliojo interneto padengimą, ir jo dėka gali atsirasti daug naujų paslaugų, kurios gyvenimą padarys patogesnį, verslą – efektyvesnį, ir visiems taupys laiką bei pinigus. Tokių paslaugų jau esame sukūrę ir dar daugiau ruošiame dabar“, – sakė Tadas Bukauskas, „Tele2“ strategijos ir plėtros vadovas.

Iki šiol „Tele2“ turėta mokėjimų licencija leido tiktai apmokestinti trečiųjų šalių turinio ar pridėtinės vertės paslaugas, pavyzdžiui, parkavimą, telefonui skirtas programėles ir pan. Tokie telefonu padaryti mokėjimai įtraukiami į mėnesio sąskaitą už mobiliojo ryšio paslaugas, ir vėliau operatoriaus pervedami paslaugas suteikusioms įmonėms.

Siekiama, kad naujos mokėjimų paslaugos panaudotų visas mobiliojo interneto teikiamas galimybes ir leistų vartotojams už pageidaujamus pirkinius atsiskaityti dar patogiau. Tai pasiekti leis Lietuvos banko suteikta elektroninių pinigų įstaigos ribotos veiklos licencija.

Per trejus pastaruosius metus „Tele2“ pristatė daugiausiai inovacijų mobiliojo ryšio rinkoje ir tarp operatorių įsitvirtina kaip pagrindinė naujų paslaugų kūrėja. Tarp papildomų „Tele2“ paslaugų verslui – darbuotojų nuotolinio darbo sistema TASKER, žinučių siuntimo platforma „SMS verslui“, telemetrijos sprendimai, sprendimas skambučių centrams SIP PBX ir kiti.

Privatiems klientams „Tele2“ pasiūlė telefonų, kelionių, pagalbos kelyje ir privalomąjį vairuotojų civilinės atsakomybės draudimus, muzikos paslaugą „Deezer“, virtualiojo numerio paslaugą, pigių skambučių iš užsienio paslaugą „Tele2 Call“ ir kitas.