Juridinio asmens steigimas – drąsus žingsnis?

By in Verslas on 2017 24 liepos

Juridinio asmens steigimas – drąsus žingsnis?

juridinio asmens steigimasJuridinio asmens steigimas – ir įdomus, ir atsakingas. Kyla daug klausimų. Pačių įvairiausių. Procesas įdomus dėl to, kad steigiant juridinį asmenį kirba visokiausios mintys. O ir fortūnos apsilankymo tikimasi. Ar verslas bus sėkmingas, ar apskritai pavyks įsivažiuoti – niekas to nepasakys. Viskas priklauso nuo nišos, nuo plano, nuo pastangų.

Vieni steigia spontaniškai, kiti gerai apgalvoję

Verslo pasaulis labai įvairiapusis. Juk net ir įmonių pavadinimai skiriasi (aišku, tai natūralu), ir veiklos specifika, ir kainodara, ir t. t. Įdomu tai, kad vieni steigia įmonę kone spontaniškai – sumąsto ką nors įdomaus ir voilà! Juridinio asmens steigimas kai kuriems žmonėms atrodo paprastas, tarsi atlikti keletą elementarių matematinių veiksmų ar išplauti indus.

Visgi nemažai daliai mąstančių apie verslą steigimo procesas asocijuojasi su sudėtingumu. Viena vertus, nieko gero – reikia ieškoti visokiausios informacijos. Kita vertus, kai procesas ne iš paprastųjų, turima daugiau laiko įsitikinti, ar tikrai verta, ar tikrai verslo kryptis pasirinkta tinkamai.

Finansų klausimas

Juridinio asmens steigimas neabejotinai susijęs su pinigais. Net ir tada, kai teikiamos paslaugos, kurios tarsi nereikalauja išlaidų, sumokama mažiau ar daugiau pinigų. Juk, pavyzdžiui, programuotojams reikia kompiuterių, su kuriais galėtų atlikti darbus.

Vienais atvejais investicijos mažos, o kitais tokios didelės, kad pinigų tema tampa svarbesnė už teisinius verslo steigimo rūpesčius. Kai kurie žmonės pateiktų patarimą, jog naudingiau pradėti nuo kokios kišenei draugiškesnės veiklos ir tik tada, esant galimybei, imtis brangesnių planų.

Drąsus žingsnis?

Ar būtų galima teigti, kad juridinio asmens steigimas yra drąsus žingsnis? Tai priklauso nuo verslo formos, bet apskritai mintis logiška. Juk kalbame apie pinigus, apie investicijas, apie verslo santykius ir t. t. Kiekvienas aspektas – tai įvairūs galvojimai. Ir kartais jie primena ne pasivaikščiojimą takeliu, o laviravimą.

Reikėtų paminėti, kad kartais pradėjus planuoti verslą išeinama iš darbo. Būtent išėjimas iš darbo laikomas rizika, nes neaišku, ar sprendimas pasiteisins. O paskatinimų į vieną ar į kitą pusę žarstyti nesinori – kiekvienas pats renkasi, ar likti samdomame darbe, ar praverti verslo pasaulio duris.

 

 

Comments are closed.