Vizualumas 2017: turizmas vs. paveldas kūrybiniame mieste”

  Vilniuje ketvirtą kartą vyks tarptautinė konferencija „Vizualumas 2017: turizmas vs. paveldas kūrybiniame mieste”

  Balandžio 20-21 dienomis į VGTU tarptautinę tarpdisciplininę mokslinę konferenciją vėl susirinks įvairių šalių humanitarinių ir socialinių mokslų atstovai, besidomintys šiuolaikinėmis ir nuolat kintančiomis vizualumo, paveldo ir kultūriškumo tendencijomis. VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto Filosofijos ir komunikacijos katedros organizuojama tarptautinė konferencija „Vizualumas 2017: turizmas vs paveldas kūrybiniame mieste”, organizuojama jau ketvirtąjį kartą šiais metais gvildens vizualinės ekologijos, kultūrinio miesto politikos, multimedinės technologijos, kultūros paveldo perspektyvos temas.

  Jau ketvirtąjį kartą Lietuva turės garbės priimti garbius svečius iš Graikijos, Jungtinių Ameri-kos valstijų, Portugalijos, Italijos, Švedijos bei Kazakstano. Savo patirtimi žymūs mokslininkai dalinsis su mūsų šalies tyrėjais. Profesorė Sofia Avgerinou Kolonias iš Nacionalinio Atėnų technikos universiteto Graikijoje skaitys pranešimą „ Tradicinių kūrybos profesijų atkūrimo vaidmuo Atėnų istoriniame centre per ekonominės krizės ir miestų nusidėvėjimo struktūrą”, JAV Ohajaus universiteto profesorius daktaras Algis Mickūnas pasidalins pastebėjimais apie „Policentrinis suvokimas ir komunikacija”. Tarptautinės konferencijos dalyviai taip pat galės išgirsti Tomo Mitkaus ir Raimondos Steiblytės pranešimą „ Vilniaus paveldas: kūrybiškumas ir darbo kultūra Sovietų kino industrijoje 1975-1990”, profesoriaus Luis Pinto iš Portugalijos patirtį apie „Formos ir nuotaika prieš architektūrą” bei susipažinti su kitais įdomiais darbais ir tyrimais.

  Pasak Landry, Floridos ir kitų garsių mokslininkų, kūrybinis miestas brangina kultūrinį palikimą, pritraukiantį turistų srautus. Vizualiniai miesto turtai patraukia ir pritraukia žmones. Kita vertus, didžiuliai trumpam laikui atvykstančių turistų srautai padidina triukšmo, aplinkos taršos ir netgi nusikalstamumo lygį. Paveldas ir turizmas iškyla kaip dvi nesuderintos strategijos, užuot eidamos koja kojon. Šis prieštaravimas, kenkdamas miesto įvaizdžiui, tampa tikru galvosūkiu miesto politikos planuotojams ir vykdytojams. Aiškios krypties stoka miesto plėtroje yra blogas signalas investuotojams. Kokia vizualinė ekologija galėtų padėti perprasti šias dilemas? Kokia turėtų būti oficiali kūrybinio miesto politika, atsižvelgiant į minėtas įtampas tarp turizmo irmiesto kultūrinio paveldo? Kaip suvokti ir vizualizuoti kūrybinį miestą šių prieštarų akivaizdoje? Kurios multimedinės technologijos yra perspektyviausios minėtoms kūrybinio miesto problemoms spręsti? Tai tik dalis klausimų, kurie bus nagrinėjami konferencijos metu.

  Renginį organizuoja VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto Filosofijos ir komunikacijos ka-tedra
  Konferencijos šeimininkai:
  Mokslo komiteto pirmininkas: Tomas Kačerauskas
  Mokslo komiteto sekretorius: Jovilė Barevičiūtė
  Organizacinio komiteto pirmininkas: Stanislavas Dadelo
  Organizacinio komiteto sekretorius: Eivina Staniulytė

  Konferencijos svečiai:
  Prof. Dr Sofia Avgerinou Kolonias, National Technical University of Athens, Greece
  Prof. Dr Algis Mickūnas, Ohio University, USA
  Prof. Luis Moreira Pinto, UBI university, Covilhã, Portugal
  Prof. Cathedratic Reaes Pinto, Lusiada University, Lisbon, Portugal
  Prof. Dr Farouk Y. Seif, Antioch University Seatle, USA
  Prof. Dr Nico Carpentier, Uppsala University Department of Informatics and Media, Sweden
  Prof. habil. Dr Dávid Lóránt Dénes, Shakarim State University of Semey, Kazakhstan
  Prof. Franz Fischnaller, Albertina Art Academy of Turin, Italy

  Konferencijos data: balandžio 20-21 d.
  Konferencijos laikas: 2017-04-20 09:00 val. — 2017-04-21 17:00 val.
  Konferencija vyks:VGTU Senamiesčio rūmai, 4.3a, I korpusas, Trakų g. 1, Vilnius
  Išsamesnė informacija: Edita Staniulytė, tel. +370 5 274 4897, el. paštas kifk@vgtu.lt
  http://visuality.vgtu.lt

  Vilniuje ketvirtą kartą vyks tarptautinė konferencija „Vizualumas 2017: turizmas vs. paveldas kūrybiniame mieste” Balandžio 20-21 dienomis į VGTU tarptautinę tarpdisciplininę mokslinę konferenciją vėl susirinks įvairių šalių humanitarinių ir socialinių mokslų atstovai, besidomintys šiuolaikinėmis ir nuolat kintančiomis vizualumo, paveldo ir kultūriškumo tendencijomis. VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto Filosofijos ir komunikacijos katedros organizuojama tarptautinė konferencija „Vizualumas 2017: turizmas…